Ledoví muži minulých dní: Zmrazili celý dům

Muž po návratu z nemocnice jenom žasl

K neobvyklému případu vyjížděli hasiči z Kraslic. V obci Stříbrná se po návratu z nemocnice nemohl dostat do svého domu jeden z obyvatel obce. Hasiči na místě zjistili, že během pobytu muže v nemocnici v domě praskla voda u vodovodního kohoutku, které vytékala do vnitřních prostorů domu. Informoval o tom Martin Kasal, mluvčí HZS Karlovarského kraje.

 Během silných mrazů minulý týden pak uniklá voda v celém domě zamrzla a vytvořila tak doslova ledovou jeskyni. Pokryté ledem byli i vstupní dveře do domu, proto se muž nemohl dostat dovnitř.

S pomocí hasičů se to již podařilo, po prohlídce domu ale hasiči upozornili muže, že dům je neobyvatelný. Pomohli tak se spojením na starostu obce Stříbrná, který zajistil muži náhradní ubytování.

(pšt, hasicskelisty.cz, foto: HZS Karlovarského kraje)