Požár ve filtračním zařízení v průmyslovém areálu v Prostějově

Požár ve filtračním zařízení v průmyslovém areálu v Prostějově hasily ve čtvrtek dopoledne tři jednotky. Využita byla výšková technika, protože plameny se rozšířily i na střechu haly. K hašení uvnitř hasiči využili hasicí přístroje s CO2. Kvůli velké spotřebě byla povolána i tzv. Sněhurka. 
To je speciální kontejner se zásobou CO2 hasicích přístrojů.

Při požáru bylo evakuováno 60 osob, bez zranění. Hasiči zasahovali  v dýchací technice. Filtrační zařízení hasiči částečně rozebrali, aby se dostali ke skrytým ohniskům a zabránili šíření, využili také  termokameru.


Škoda předběžně dle odhadu max. 1,5 milionu korun, bude se upřesňovat. Příčinu na místě zjišťuje vyšetřovatel.

Zasahovala profi jednotka ze stanice Prostějov a JSDH Žešov a Vrahovice. 

Informovala Lucie Balážová, tisková mluvčí HZS Olomouckého kraje.


(rp,hasicskelisty.cz,foto:hzs ok)