Vlak najel do stromu, dřevina zůstala zaklíněna pod soupravou

Hasiči museli na místo dojít kus pěšky

Na železniční trati mezi Holýšovem a Hradcem najel včera před 18hod. osobní vlak do stromu. Ve vlaku cestovalo 33 lidí včetně personálu, nikdo nebyl zraněn.

Strom zůstal zaklíněn pod vlakem. Na místě zadahovaly jednotky ze stanice Staňkov, JSDH Holýšov a jednotka HZS SŽDC. Událost se stala v nepřístupném terénu.

Že by to byla partyzánská diverze? Vlak se zastavil o strom v kolejišti

Hasiči museli na místo dojít cca 200m pěšky.  Jednotka  SŽDC strom odstranila. Vlak poté sníženou rychlostí dojel do nejbližsí stanice, kde cestující přestoupili do náhradní soupravy. Trať byla několik hodin uzavřena.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Plzeňského kraje)

Požár skládky plastů v Pardubicích

21.6.2026 07:00:00

V pátek krátce před půlnocí nám byl ohlášen požár skládky plastů v průmyslovém areálu v ulici Dělnická v Pardubicích. Na místo bylo vysláno šest jednotek. Po příjezdu hasiči průzkumem zjistili, ž...