Tuny železa na silnici. Dopravu na hradeckém okruhu blokoval spadlý náklad

Náklad neohrozil projíždějící auta

V Okružní ulici se z nákladního vozu včera sesunuly čtyři segmenty ložisek, z nichž každý vážil 1,5 tuny. Událost se stala v křižovatce s ulicí Víta Nejedlého.

Hasičům se podařilo naložit pomocí vyprošťovacího automobilu spadlé části ložisek zpět na nákladní vozidlo. Náklad kus po kusu postupně vyvázali a vyzvedli jeřábem.

Při pádu byla poškozena vozovka, ale naštěstí nedošlo ke kontaktu s žádným z projíždějících vozidel. Spadlé části ložisek zasahovaly na hradeckém okruhu do tří jízdních pruhů, doprava tak byla v místě značně omezena.

Tak to je malér! Z převrácené cisterny unikla nafta do řeky Bělá. Hynou ryby!

Vyzvedávání nákladu zabralo hasičům asi hodinu. Na místě zasahovala jednotka z centrální hradecké stanice. Událost se obešla bez zranění.  

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Královéhradeckého kraje)

Požár skládky plastů v Pardubicích

21.6.2026 07:00:00

V pátek krátce před půlnocí nám byl ohlášen požár skládky plastů v průmyslovém areálu v ulici Dělnická v Pardubicích. Na místo bylo vysláno šest jednotek. Po příjezdu hasiči průzkumem zjistili, ž...