Aprílový fičák se proháněl i v Olomouckém kraji. Hasiči vyjeli skoro dvacetkrát

Stromy a zase stromy

Profesionální a dobrovolné jednotky v Olomouckém kraji vyjely v průběhu prvního dubnového dne k necelé dvacítce události spojených s technickou pomocí, přesněji a převážně k popadaným stromům.

V jednom případě hasiči zajišťovali několik menších plechů na stříšce nevelkého objektu. Již v průběhu dne hasiči ve výčtu událostí poukázali na odstranění spadeného sloupu v Jívové.

Pro doplnění také připomínali na Prostějovsku pád stromu na vozidlo bez zranění.

V průběhu dne vyjely také dvakrát jednotky mimo Olomoucký kraj, drážní kolegové zasahovali v Dětřichově nad Bystřicí u spadených stromů do kolejiště.

Třicet zásahů v jeden den. Vítr lámal stromy zejména na Náchodsku

Taktéž jedenkrát vyjely dvě jednotky (Prostějov a Drahany) do vojenského prostoru na Vyškovsku (Březina) a rovněž i zde se jednalo o spadený strom.

Pro tentokráte lze hovořit o poklidné situaci po původně nepříznivé předpovědi navíc připomenutou výstrahou ČHMÚ s lokací na Olomoucký kraj.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Olomouckého kraje)

Požár skládky plastů v Pardubicích

21.6.2026 07:00:00

V pátek krátce před půlnocí nám byl ohlášen požár skládky plastů v průmyslovém areálu v ulici Dělnická v Pardubicích. Na místo bylo vysláno šest jednotek. Po příjezdu hasiči průzkumem zjistili, ž...